Patti Smith do ta udhëheqë fushatën e re të Saint Laurent

13 Shtator, 2019 - 3:00 pm

Poetja e punkut Patti Smith është prezantuar si fytyra e fushatës së pranverës 2020 për Saint Laurent.

Drejtuesit në shtëpinë franceze të modës e kanë angazhuar fotografin Steven Sebring për ta fotografuar legjendën 72-vjeçare në qytetin e saj të lindjes në New York, më vonë, këtë muaj, sipas Page Six Style.

Sebring e ka një lidhje të veçantë me këngëtaren e Because the Night, pasi që ai e fotografoi për herë të parë Pattin në vitin 1995 për revistën “Spin” dhe për më shumë se një dekadë është producent i “Dream of Life”, një dokumentar ky biografik për këngëtaren.

Patti është e fundit nga një seri muzikantësh të rokut, e cila është duke e modeluar brendin në fjalë, ndërsa Courtney Love dhe Marilyn Manson fillimisht ishin në fushata për këtë etiketë të njohur të modës. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme