Për nder të 28 Nëntorit nesër hapet ekspozita “Nga nëntorët vijmë në nëntorë shkojmë”

23 Nëntor, 2020 - 5:46 pm

Për nder të 28 Nëntorit, Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave e Shqipërisë hapin nesër (e martë), ekspozitën “Nga nëntorët vijmë në nëntorë shkojmë”, shkruan KultPlus.

Ekspozita “Nga nëntorët vijmë në nëntorë shkojmë” mbahet në lapidariumin e Muzeut të Kosovës në Prishtinë me fillim në ora 13:00.

Ekspozita do të jetë e hapur prej nesër e deri me 28 Nëntorë./KultPlus.com

Të ngjajshme