Piktura e Van Gogh del edhe në formë të LEGO-s

12 Shkurt, 2021 - 6:38 pm

Piktura e famshme e Van Goghut, ‘Nata e Yjeve’ tanimë ka dalur edhe në formë të LEGO-s.

Tanimë ekziston mundësia që kjo pikturë e famshme, të jetë në duart e gjithësecilit si një lodër dore.
Kjo pasi që është aprovuar ideja për të krijuar LEGO me formën e kësaj pikture.
Seti për ndërtimin e kësaj pikture përbahet nga 1.552 pjesë LEGO, me forma dhe ngjyra të ndryshme.
Ky set i LEGO-s po cilësohet se do të jetë një nga më të lezetshmit që kjo kompani ka në treg. / KultPlus.com

Të ngjajshme