Rikrijime të maskës së fytyrës sipas imagjinatës së artistëve

22 Nëntor, 2020 - 3:58 pm

Historiani i artit Geoffrey Shamos dhe Lauren Hartog, menaxher i Galerisë Vicki Myhren të Universitetit të Denver, kërkuan 45 artistë që bënin maska ​​për të marrë pjesë në një shfaqje aktuale.

Shamos thotë se zgjedhja e favoritëve është e vështirë, por Humbja e Pallogaritshme e Trey Duvall, e bërë nga rripat e kyçit të spitalit të shkruar me emrat e atyre që kanë vdekur nga komplikimet e Covid “më godet çdo herë”, ndërsa Peshku Porcupine i Liz Sexton “i bën vizitorët të buzëqeshin”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme