Silvio Berluskoni posedon 41 vepra të koleksionit të artistit shqiptar Ibrahim Kodra

4 Korrik, 2021 - 11:30 am

Ka shumë koleksionist që posedojnë vepra të Kodrës, të blera në ankande të ndryshme. Përveç koleksionistëve shqiptarë edhe shqiptarët e Kosovës dhe Maqedonise janë shume aktiv në këtë drejtim.

Silvio Berluskoni posedon një koleksion të veprave të Kodrës me 41 punime.

Një tjetër punim, është zbuluar te shtëpia e Dario Fo-së./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme