Skulptura më e madhe e shqiponjës në botë

19 Shkurt, 2018 - 8:43 pm

Është në mesin e skulpturave më të mëdha në botë, dhe pikërisht kjo skulpturë e shqiponjës është punuar në Indi, shkruan KultPlus.

Duke pas parasysh se shqiponja është simbol i popullit shqiptar, përpos në flamur dhe nëpër stema të ndryshme, një vepër e tillë mungon në trojet shqiptare./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme