Tamil Nadu: Indiani që bën art nga rrezet e diellit (VIDEO)

10 Korrik, 2022 - 6:50 pm

Vignesh, një artist 31-vjeçar nga shteti jugor indian, Tamil Nadu, përdor një lente dhe rreze dielli për të djegur modelet e tij në dru.

Si fëmijë, Vignesh do ta përdorte këtë teknikë për të djegur copa letre. Ai tani përdor dru për të bërë vepra arti unike.

Ai gjithashtu u mëson teknikën të rinjve dhe shpreson që më shumë artistë do ta ndjekin këtë formë arti, shkruan BBC, transmeton KlanKosova./ KultPlus.com

Të ngjajshme