Zaha Hadid Architects me sallë futuristike koncertesh në Rusi

29 Tetor, 2018 - 3:30 pm

Pasi kanë fituar garën për dizajn ndërkombëtar, Zaha Hadid Architetcs, kanë marrë për detyrë që ta ndërtojnë sallën e re të koncerteve filarmonikenë Yekaterinburg të Rusisë, sipas My Modern Met.

Me ekonominë të tretën më të madhe në Rusi, Yekaterinburg është një qendër në lulëzim dhe e ka veçuar veten si udhëkryq i kulturës europiane dhe aziatike.

Tani, qyteti do ta ketë një koncert të klasit botëror për të marrë edhe më shumë vëmendje.

Zaha Hadid Architects ka mposhtur 46 ekipe të tjera ndërkombëtare me dizajnin e tyre, që është i inspiruar nga aspektet fizike të valëve të zërit.

Një Sallë Koncertesh me 1 mijë e 600 ulëse dhe Salla me 400 ulëse e Muzikës së Dhomës do të ndërtohen me standarde të larta akustike dhe do të jenë të vendosura nën formacione valësh të strukturës së sipërme./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme