Zonja e Parë e Kosovës me kreacion të disenjatores kosovare (FOTO)

20 Shtator, 2017 - 11:21 pm

Për veshjen e Zonjës së Parë te Republikës së Kosovës, Lumnie Thaçi, e cila sot bashkë me bashkëshortin e saj presidentin Hashim Thaçi është takuar me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump dhe bashkëshorten e tij Melania Trump, është përkujdesur një disenjatore kosovare, shkruan KultPlus.

Fustanin e Zonjës së Parë të Kosovës e ka punuar disenjatorja kosovare Vjollca Llapashtica. Se fustani i Lumnie Thaçit është punuar nga Llapashtica, për KultPlus e ka konfirmuar vetë kreatorja e cila shprehet të jetë e nderuar që kreacionet e saja po shihen në ngjarje kaq të rëndësishme. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme