13 filma fantastikë që duhet t’i shihni këtë maj

1 Maj, 2022 - 9:12 pm

Maji është më në fund këtu, dhe jo vetëm që do të thotë se vera është gati pranë nesh, por do të thotë se ka një grup të ri filmash për të parë në Netflix, HBO Max, Hulu, Paramount Plus dhe më shumë, transmeton KultPlus.

Nga thrilleri erotik i Wachowskis Bound deri te filmi i grabitjes së vitit 2018 Den of Thieves dhe drama klasike romantike Chungking Express, ka një mori filmash për të parë nga shtëpia këtë muaj.

Për t’ju ndihmuar të zgjidhni se çfarë të shikoni më tutje, ne kemi përpiluar një listë me 13 filmat më të mirë të rinj në transmetim në maj. Ja çfarë duhet të bëni plane për të parë këtë muaj.

A SCANNER DARKLY

BOUND

CHUNGKING EXPRESS

DEN OF THIEVES

DEVIL IN A BLUE DRESS

HATCHING

MAMMA MIA!

ROAD TO PERDITION

T2: JUDGMENT DAY

THE RESIDENT EVIL MOVIES

THE TALENTED MR. RIPLEY

WAR OF THE WORLDS

WHEN HARRY MET SALLY

Të ngjajshme