Mbledhje komemorative për aktorin Kurti

25 Prill, 2018 - 9:00 am

Sot prej orës 15.30 deri në ora 17.30 në Pallatin e Kulturës në Gjakovë mbahet mbledhje komemorative me rastin e vdekjes së aktorit Art Kurti.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në ora 18.00, në tyrben e Sheh Fetahut në dalje të Prizrenit.

Vdekja e aktorit Kurti nga policia po cilësohet si vetëvrasje.

Ndryshe, Art Kurti, i cili u gjet i vdekur dje, ishte po ashtu edhe këshilltar për të rinj i kryetarit të Gjakovës, Ardian Gjini dhe kandidat për asamblist nga radhët e AAK-së./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme