Agron Sokoli, i ftuar në jurinë e festivalit të filmit GIFFA

6 Shkurt, 2018 - 8:55 pm

Aktori dhe producenti shqiptar, Agron Sokoli, është ftuar në jurinë e festivalit të filmit Global Impact (GIFFA).

Ai është ftuar në rolin e anëtarit të jurisë për t’i dhënë çmimet e këtij festivali.

Në konfirmimin e prezencës së tij ai cilësohet si legjendar nga ky festival botëror.

“Me gjithë zemër mirëpresim aktorin legjendar dhe producentin e njohur të filmit në industrinë evropiane, Agron Sokoli, në jurinë e GIFFA 2018”, shkruan në konfirmimin zyrtar të festivalit të madh botëror.

Agroni njihet dikur si një nga aktorët e komedisë “Stupcat” e më vonë edhe si producent.

Sokoli është edhe një nga themeluesit e një prej festivaleve më të mëdha në vend, HardhFest. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme