Aktorja Angela Thorne vdiq në moshën 84-vjeçare

19 Qershor, 2023 - 6:34 pm

Aktorja Angela Thorne, e njohur më së shumti për rolin në filmin “To The Manor Born”, ka vdekur në moshën 84-vjeçare, ka thënë familja e saj.

Thorne luajti gjithashtu në komedinë “Three Up, Two Down” përballë Michael Elphick, në vitin 1979.

Ajo vazhdoi të shfaqej në serialet televizive “Midsomer Murders” dhe “Foyle’s War”./KlanKosova/KultPlus.com

Të ngjajshme