Aktorja Doresa Rexha pranohet në prestigjiozen ‘Filmakademie Baden Württemberg’

17 Gusht, 2023 - 1:55 pm

Aktorja kosovare Doresa Rexha, është pranuar në njërën nga shkollat më të mira të filmit në botë, në prestigjiozen Filmakademie Baden Württemberg, për të studiuar Executive & Line Production, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në facebook aktorja kosovare, Doresa Rexhaj, ka shprehur mirënjohje për të gjithë ata që e kanë mbështetur gjatë rrugëtimit të saj, ku ju ofrua mundësia, sipas saj e jashtëzakonshme për t’u zhytur në botën e filmbërjes në një institucion shumë të njohur.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të Rexhës në faebook:

Kënaqësi të ndaj që jam pranuar në prestigjiozen Filmakademie Baden Württemberg, një nga shkollat më të mira të filmit në mbarë botën, për të studiuar Executive & Line Production!

Ëndrrat bëhen realitet, dhe unë jam shumë mirënjohës për këtë mundësi të jashtëzakonshme për t’u zhytur në botën e filmbërjes nga perspektiva unike e një Producenti Ekzekutiv & Line në një institucion kaq të njohur.

Mirënjohje nga zemra për këdo që më ka mbështetur gjatë rrugës. Mbështetja dhe inkurajimi juaj më kanë sjellë në këtë moment, dhe mezi pres të nis këtë kapitull të ri.

Qëndroni me ne për më shumë përditësime ndërsa nisem në këtë aventurë kinematografike!/ KultPlus.com

Të ngjajshme