Aktorja e filmit ‘Paraziti’ flet për betejën e saj kundër kancerit

14 Janar, 2022 - 9:30 am

Aktorja koreano-jugore, Park So-dam, e njohur për filmin “Paraziti”, ka folur për betejën e saj kundër kancerit të tiroideve.

Në dhjetor, agjencia e saj, Artist Company, zbuloi se Park ishte diagnostifikuar me kancerin e tiroideve papilare gjatë një kontrolle rutinore, dhe se tashmë ishte operuar.

“Kur mora vesh për gjendjen time shëndetësore, isha edhe e shokuar, edhe e frikësuar”, ka zbuluar ajo.

“Por më dha kohë që të shikoj prapa dhe të kujdesem për veten në mënyrë që të punoj më gjatë dhe të jem më e shëndetshme për të ardhmen”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme