‘Albanian Beauty’ sjellë sonte artistët shqiptarë përmes filmave të tyre (VIDEO)

24 Korrik, 2017 - 12:01 pm

Në kuadër të ‘Muaji i Diasporës’, vjen edicioni i tretë i projeksionit filmik ‘Albanian Beauty’, shkruan KultPlus.

Ky projeksion do të prezantoj artistët shqiptar të cilët jetojnë nëpër botë e të cilët në arenën ndërkombëtare përfaqësojnë kulturën shqiptare.

Filmat që do të shfaqen në këtë edicion të ‘Albanian Beauty’ janë: QIRAK – Jeton Troni, NJË PIKË GJAKU – Bekim Guri, TOKA – Ibër Deari, SMAJL – Zymryte Hoxhaj & Philipp Majer dhe HEAD – Fisnik Maxhuni & Alain Guillebeau.

‘Albanian Beauty’ vjen sonte, e hënë me fillim nga ora 21:00 në Sheshin ‘Zahir Pajaziti’. Projekti është i mbështetur nga Ministria e Diasporës së Republikës së Kosovës./ KultPlus.com

Të ngjajshme