Ambasadori amerikan dhe Arta Dobroshi kërcejnë për paqe

13 Dhjetor, 2017 - 7:13 pm

Aktorja kosovare Arta Dobroshi po vazhdon të kërcejë, me gëzim e për të festuar.

Aktorja e njohur po e vazhdon kampanjën e saj për të kërcyer në ajër, bashkë me personalitete të shumta që i bashkohen asaj në këtë mënyrë festimi.

Dobroshi kësaj radhe është bashkuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, për të kërcyer për paqe në botë.

Dobroshi ka treguar në paraqitjen e fundit të saj para publikut në Prishtinë se kampanja e tillë synon të tregojë rëndësinë e planetit dhe se sa me fat jemi që jetojmë në planet, në këtë vend të madh që quhet botë.

Dobroshi mbete ndër aktoret më të njohura shqiptare ndërsa e kujtojmë parakalimin e saj në Festivalin e Filmit në Kanë para disa vitesh.

Pikërisht nga kjo Ambasadë, Dobroshi është përkrahur për një udhëtim në Amerikë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme