Angelina Jolie, nominohet në dy kategori në Golden Globe

12 Dhjetor, 2017 - 11:47 am

Aktorja e njohur Angelina Jolie u nominua në “Golden Globe”, për dy filmat e saj të ri: “First They Killed My Father” është nominuar në kategorinë e filmave më të mirë në gjuhë të huaj dhe në filmin “Breadwinner”, në kategorinë si filmi më i mirë i animuar, shkruan KultPlus.

Ajo është e përfshirë brenda këtyre filmave pasi që ka shkruar dhe dirigjuar filmin“First They Killed My Father” , ndërsa gjithashtu është edhe producente e filmit, që do të thotë se nëse filmi fiton, ajo do të ngjitet në skenë për të mbajtur fjalim.

Të dy filmat trajtojnë tema të rënda, “First They Killed My Father” ka të bëjë me mizoritë në Kamboxhia nën sundimin e Khmer Rouge dhe përfshin brenda vetes edhe aktorët Sareum Srey Moch dhe Phoeung Kompheak.

Filmi i saj The Breadwinner trajton temën e një vajze të re që jeton nën sundimin e talebanëve në Afganistan, e cila shkurton flokët për të shkuar në punë në mënyrë që të mund të ndihmoj familjen e saj. Jolie është regjisore edhe e këtij filmi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme