Arnold Schwarzenegger: Jam i tronditur dhe i trishtuar për Elizën

16 Janar, 2018 - 2:28 pm

Aktorja e njohur shqiptare, Eliza Dushku të shtunën doli me një postim me anë të cilit tregoi se si ajo ishte ngacmuar seksualisht kur ishte 12 vjeçare, shkruan KultPlus.

Ajo tregoi se si gjatë përgatitjeve të filmit “True Lies”, Joel Kramer në atë kohë 36 vjeçar e kishte abuzuar seksualisht Elizën, 12 vjeçare. Ndërsa Krammer ka mohuar akuzat lidhur me këtë deklarim të aktores.

Deklarata e aktores ka ngjalluar reagime të shumta në botën e kinematografisë, ndërsa së fundi ka reaguar edhe aktori i njohur Arnold Shwarzenegger i cili në filmin “True Lies”, ka luajtur rolin e babait të Elizës. Ai ka thënë se ndihet krenar me kurajën e saj për shprehur publikisht historinë e saj, ndërsa tutje ka shtuar se ai nuk ka ditur lidhur me këtë ngjarje në atë kohë.

“Të gjithë ne do të kishim bërë diçka po ta dinim. Unë jam i tronditur dhe i trishtuar për Elizën, por jam gjithashtu krenar për të – përtej të qenit një talente e madhe dhe një grua mahnitëse, ajo është shumë guximshme”, ka shkruar aktori në rrjetin e tij social Twitter./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme