Art Lokaj do të aktrojë në serialin e famshëm amerikan

5 Tetor, 2018 - 7:40 pm

Art Lokaj, do të jetë pjesë e sezonit të pestë të serialit amerikan “Madam Secretary”, shkruan KultPlus.

Këtë lajm e ka bërë të ditur nënë e aktorit, gazetarja Arbana Xhara. Art Lokaj tashmë ka qenë pjesë edhe e disa filmave kosovarë. Në muajin nëntor, Lokaj ka qenë pjesë e filmit “Gardhi” nga Lendita Zeqiraj. Ai po ashtu ka luajtur edhe në “Aga’s House” dhe “Rooftop Story”.

Zonja Sekretare është një seri televizive politike e dramës amerikane e krijuar nga Barbara Hall dhe ekzekutivi i prodhuar nga Lori McCreary dhe Morgan Freeman. Në këtë seria Téa Leoni vjen si Elizabeth McCord, një ish-analiste e CIA-s dhe profesoreshë e shkencave politike e cila bëhet Sekretare e Shtetit. Seriali u shfaq fillimisht më 21 shtator 2014. Më 18 prill 2018, u vendos për një sezon të pestë të serialit, pjesë e të cilit siç është bërë e ditur do të jetë edhe Art Lokaj. Se çfarë roli do e ketë Lokaj në këtë serial akoma nuk dihet./ KultPlus.com

Të ngjajshme