Bekim Fehmiu dhe Fernando Rey, një çast bisede në xhirime (FOTO)

12 Janar, 2018 - 9:32 pm

Filmi i vitit 1970, bëri bashkë mes tjerash edhe Bekim Fehmiun dhe Fernando Rey.

“The Adventurers” me regji nga Harold Robbins, sjellë historinë e një djali i cili futet në rolin e një ‘playboy’, por i rreptë dhe agresiv pasi ka parë motrën dhe nënën e tij duke u vrarë nga trupat qeveritare në Cortoguay.

Bekim Fehmiu aktori legjendar shqiptar që depërtoi edhe në Hollivud, luan në këtë film afër me Fernando Rey.
Rey vjen në rolin e Jaime Xenos, i afërt i Daksit – rolin e të cilit e luan Bekim Fehmiu.

Në këtë fotografi, dyshja shihet në një skenë gjatë xhirimeve të filmit të famshëm, i cili arriti fitime prej 8 milionë dollarësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanada, shkruan KultPlus.

Filmi është i bazuar në jetën e diplomatit dominikan Porfirio Rubirosa.

Rey ka qenë aktor i njohur spanjoll, i cili ndërroi jetë në vitin 1994. “The Adventurers” numërohet si një prej filmave më të mirë ku ka luajtur Bekim Fehmiu dhe tentimi i tij më i mirë për kinematografinë jashtë kontinentit evropian. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme