Bekim Fehmiu në Prizren, atëherë kur i është ofruar roli kryesor në filmin “Kur pranvera vonohet” (VIDEO)

21 Gusht, 2017 - 2:26 pm

Aktorit të madh shqiptar Bekim Fehmiut në vitin 1978 i ishte ofruar roli kryesor dhe regjia për filmin artistik të metrazhit të gjatë “Kur pranvera vonohet”, projekt ky që bëri që Bekim Fehmiu të vinte në Prizren për të vendosur për lokacionet e shesh xhirimeve, shkruan KultPlus.

Fotografitë që janë ofruar nga Shukri Kaçaniku, atëherë xhirues filmik, janë publikuar po nga ai, ku shihet Bekim Fehmiu të jetë në valën e punëve për fillimin e këtij filmi.

Kaçaniku ka bërë të ditur se për arsye të ndryshme Bekim Fehmiu nuk arriti të bëj marrëveshje me Kosovafilmin, dhe nga kjo iniciativë kanë ngelë vetëm këto fotografi. Ky film më pas është realizuar me regji të Ekrem Kryeziut /KultPlus.com

Të ngjajshme