Dakota Johnson pjesë e filmit më të ri të Netflix

16 Qershor, 2021 - 9:57 pm

Aktorja Dakota Johnson do të jetë pjesë e filmit më të ri të Netflix.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Netflix në Twitter.

Në filmin e titulluar “Persuasion” (Bindja), Dakota do të portretizojë rolin e Anne Elliot e cila do të vijë si një ndërthurje me romanin e Austen.

Në film do të trajtohet  historia e Anne dhe familjes së saj të cilët do të përballen me cështje financiare dhe ribashkimi i Elliot me të fejuarin Frederick, (Cosmo Jarvisi) pas 7 vitesh ndarje./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme