Disa filma për t’u parë gjatë festës së Halloween-it

24 Tetor, 2021 - 11:50 pm

A ka mënyrë më të mirë për t’u futur në shpirtin drithërues të Halloween-it sesa të shikosh disa filma të frikshëm?!

Andaj më poshtë, ju që jeni fansa të filmave horror, i gjeni disa filma, të cilët jua fusin frikën në palcë, që mund t’i shihni për “Natën e Shtrigave”:

“Hocus Pocus”

Motrat Sanderson janë shtrigat perfekte për t’ju bërë gati për Halloëeen. Bette Midler, Sarah Jessica Parker dhe Kathy Najimy luajnë në këtë grup klasik të familjes së Halloween të vitit 1993 në Salem, Massachusetts, transmeton Klankosova.tv

“Scream”

“Më thuaj emrin tënd, unë do të të them timin”. Le ta kthejmë atë në një nga filmat më të mirë të frikshëm të realizuar ndonjëherë. Është një lojë vdekjeprurëse, ku një burrë i maskuar bën kërdi në të gjithë qytetin. Në këtë film, të realizuar në vitin 1996, luan Dreë Barrymore, David Arquette, Neve Campbell, Courteney Cox dhe Rose McGoëan.

“Halloween”

Nëse jeni duke kërkuar për një film për t’ju ​​dhënë makth, ky është padyshim ai. Franshiza përbëhet nga 11 filma, por filloi me filmin origjinal, “Halloëeen” në vitin 1978. Filmi tregon historinë e një burri të quajtur Michael Myers i cili i shpëton një azili të çmendur. Ai është në kërkim për të vrarë motrën e tij, luajtur nga Jamie Lee Curtis dhe vret brutalisht të gjithë ata që i dalin në rrugë.

“Beetlejuice”

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice!!! Harrojeni frikën dhe futni disa qeshje. “Beetlejuice” ka qenë i preferuari i fansave që nga debutimi i tij në vitin 1988. Me Michael Keaton si Beetlejuice, ai tregon historinë e një çifti të vdekur që ndjekin shtëpinë e tyre dhe njerëzit e rinj që jetojnë në të. Në filma luajnë edhe Alec Baldëin, Ëinona Ryder dhe Geena Davis.

“Interview With the Vampire”

Kujt nuk i pëlqen një film me Brad Pitt?! Hidhni Tom Cruise, Kirsten Dunst, Christian Slater, disa vampirë dhe do të keni një klasik kulti të Halloëeen-it. Përshtatur nga romani i Anne Rice, ai tregon historinë se si Pitt dhe Cruise e kthejnë personazhin e Dunst në një vampir. Ai mori nominime për Oscar dhe që atëherë ka vazhduar të ndiqet shumë nga fansat e filmave.

“Practical Magic”

Në “Practical Magic”, Sandra Bullock dhe Nicole Kidman luajnë dy motra që gjithmonë e kanë ditur se ishin të ndryshme sepse janë shtriga. Tezet e tyre i rritën dhe u mësuan magjinë, por ato rriten për të mësuar se janë të mallkuar. Çdo njeri me të cilin ato bien në dashuri përfundon me vdekje tragjike. Ato duhet të përdorin fuqitë e tyre për të provuar ta thyejnë këtë mallkim një herë e përgjithmonë dhe të gjejnë dashurinë e tyre të vetme të vërtetë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme