займ на карту онлайн потребительский кредит

Dokumentari i Zgjim Terziqit përzgjedhet për të marrë pjesë në shfaqjen e filmit amerikan

16 Qershor, 2020 - 10:50 am

Regjisori Zgjim Terziqi po vazhdon suksesshëm të rrugëtojë me filmat e tij nëpër botë. Pjesë e shumë festivaleve e çmimeve nëpër festivale të ndryshme, Terziqi kësaj radhe ka shënuar një tjetër sukses, shkruan KultPlus.

Dokumentari i tij ′′The 50 th and 1/2 State′′ është një nga 12 projektet ndërkombëtare të përzgjedhura për të marrë pjesë në shfaqjen e filmit amerikan.

Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë e cila gjithashtu i ka uruar Terziqit edhe fitoren e çmimit Oscar në të ardhmen.

“Urime Zgjim Terziqi! Jemi të kënaqur të njoftojmë se ai me dokumentarin e tij ′′The 50 th and 1/2 State′′ është një nga 12 projektet ndërkombëtare të përzgjedhura për të marrë pjesë në shfaqjen e filmit amerikan. Suksese Zgjim në këtë udhëtim dhe shpresoj të të shoh duke mbajtur një Oscar në të ardhmen e afërt!” / KultPlus.com

Të ngjajshme