Dokumentari “Unë jam Greta” do të shfaqet të shtunën në Prishtinë

20 Qershor, 2022 - 9:15 pm

Të shtunën, më 25 qershor 2022, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, UNDP dhe DokuFest do të jenë në amfiteatrin Zahir Pajaziti (përballë Kino Armatës) për shfaqjen në ambient të hapur të dokumentarit “Unë jam Greta”.

Filmi do të shfaqet në Kinemanë Solare të DokuFestit dhe do të fillojë në orën 20:15.

“Bashkohuni me ne ndërsa frymëzohemi nga udhëtimi global i aktivistes për çështje klimatike Greta Thunberg. Shfaqja e filmit është pjesë e projektit Climate Promise të financuar nga Qeveria Japoneze dhe është e hapur për publikun”, thuhet në njoftim. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme