“Don’t Look Up” thyen rekordin e Netflixit për shikueshmërinë më të lartë në javë

6 Janar, 2022 - 8:00 pm

“Don’t Look Up” zyrtarisht ka thyer rekordin me shikueshmërinë më të lartë për një film në javë në historinë e Netflixit.

Në javën prej 27 dhjetorit deri më 2 janar ka marrë 152.29 milionë orë shikueshmëri në botë, ka konfirmuar platforma për Deadline.

Të dhënat e lëshuara nga Netflixi treguan se është në treshen e parë më të shikuar, pas “Bird Box” dhe “Red Notice”.

Ndërkaq, filmi “Lulli” është më i shikuari në javë sa i përket filmave që nuk janë në gjuhën angleze. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme