“Downton Abbey 2”, publikohet në prag të krishtlindjeve

19 Prill, 2021 - 11:54 pm

Pjesa e dytë e filmit “Downton Abbey 2” do të lansohet në treg më 22 dhjetor 2021.

Gareth Neame, producent i filmit dhe kryetar ekzekutiv i Carnival Films tha: “Pas një viti shumë sfidues me kaq shumë prej nesh të ndarë nga familja dhe miqtë, është një ngushëllim i madh të mendosh se kohë më të mira janë përpara dhe se Krishtlindjet e ardhshme do të jemi u ribashkua me personazhet shumë të dashur të Downton Abbey “

Kasta e aktorëve përbëhet nga Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern ,Hugh Dancy, Dominic West dhe Laura Haddock.

Pjesa e parë e këtij filmi i cili u publiku në vitin 2019, kishte arritur të grumbulloj më shumë se 230 milion dollarë.

“Downton Abbey 2”, u shkrua nga Julian Fellowes, krijuesi i serialit./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme