займ на карту онлайн потребительский кредит

Dy filma nga Kosova, pjesë e First Cut Lab

3 Qershor, 2019 - 6:00 pm

Dy filma nga Kosova janë pjesë e First Cut Lab – punëtorisë së njohur për filmat e metrazhit të gjatë.

Punëtoria sivjet vjen edhe në Kosovë, nga 17-20 korrik, ndërsa filmat “Looking for Venera” me regji nga Norika Sefa dhe producent Besnik Krapi, dhe “Andromeda Galaxy” me regji nga More Raça dhe producent Sunaj Raça, janë pjesë e këtij workshopi të njohur.

FCL Kosovo do të organizohet në bashkëpunim me Qendrën Kinematografike të Kosovës.

Punëtoria do të kryesohet nga Matthieu Darras dhe Benjamin Mirguet, ndërsa më pas do të mbahet edhe në Turqi e në Finlandë. / KultPlus.com

Të ngjajshme