Edhe disa agjentë tjerë të Hollywood-it interesohen për Edona Hamzën

8 Janar, 2019 - 10:30 am

Gjatë ditës së djeshme u raportua se 10 vjeçarja me prejardhje nga Podujeva, Edona Hamza, ishte përzgjedhur nga një agjent i Hollywood-it nga departamenti i të rinjve në CTG.

Ajo, kishte marrë pjesë në një garë, ku kishin konkurruar 400 të rinj, nga të cilët ishin përzgjedhur 30 prej tyre, ndër to edhe Edona.

Përtej kësaj, në një bisedë me Insajderin, babai i Edonës, Muharrem Hamza, ka treguar se gjatë ditës së djeshme ka marrë edhe disa email, nga agjentë të tjerë të Hollywood-it, të cilët kanë shprehur gatishmërinë që të marrin nën menaxhim 10 vjeçaren e cila jeton në Kanada.

“Kemi marrë shumë email-a nga agjentë të ndryshëm të Hollywood-it, të cilët janë shprehur të gatshëm që të menaxhojnë karrierën e Edonës”, thotë Muharrem Hamza, teksa tregon detajet e konkursit, në të cilin ishte përzgjedhur edhe 10 vjeçarja kosovare.

Muharrem Hamza, thotë se vajza e tij, Edona, nuk është trajnuar asnjëherë më parë për në fushën e aktrimit, andaj është shumë i lumtur që me provat e para arriti të përzgjedhej për në Hollywood.

Ai ndjehet shumë krenar për suksesin që ka arritur vajza e tij edhe pse këta janë hapat e parë të saj.

“Presim që Edona të na bëjë krenar që jemi shqiptarë dhe të luajë role të mëdha”, ka thënë Hamza.

Hamza, tash e 19 vjet, jeton me familje në Kanada. Tregon se Edona, kishte filluar të këndojë në gjuhën shqipe dhe angleze, që nga koha kur ishte 8 vjeçare. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme