займ на карту онлайн потребительский кредит

Edicioni i 13-të i festivalit “Hyjnesha në Fron” do të mbahet online

27 Tetor, 2020 - 12:40 pm

Përderisa shumica e organizimeve botërore tanimë kanë filluar rrugëtimin digjital, të njëjtën për këtë vit do ta bëj edhe Festivali ndërkombëtar i filmit “Hyjnesha në Fron”, duke filluar më 30 tetori e deri më 2 nëntor, shkruan KultPlus.

Organizatorët e festivalit të filmit me karakter garues “Hyjnesha në Fron”, kanë paralajmëruar se edicioni i 13-të do t’i vie publikut virtualisht, për t’i falur momente tejet të mira përgjatë gjithë edicionit.

“Festivali i filmit internacional “Hyjnesha në Fron”, këtë vit mbanë edicionin e 13-të. Për shkak të situatës që gjendemi të gjithë, ky edicion do të mbahet Online, në platformën e Youtube, Facebook dhe Web Faqes tonë”, thuhet në njoftim.

Përgjatë 4 ditëve sa do të zgjas Festivali, audienca do të ketë rastin të shoh filma të dëshmuar në skenën kinematografike nga regjisorë vendor e ndërkombëtar.

Vitin e kaluar nga ky festival janë ndarë çmime të ndryshme për rolin kryesor, aktorët, skenarin, regjinë dhe filmin më të mirë, çmimi special “Hyjnesha në Fron”, filmi më i mirë i metrazhit të shkurtë,  çmimi special për filmin me metrazh të shkurtë, dokumentari më i mirë dhe çmimi special për të./KultPlus.com

Të ngjajshme