займ на карту онлайн потребительский кредит

Eliza Dushku bashkë me vëllaun e saj me film, premiera në festivalin prestigjioz “Tribeca Film Festival”

9 Mars, 2018 - 4:14 pm

Aktorja shqiptare Eliza Dushku dhe vëllai i saj Nate Dushku kanë bashkuar forcat që të realizojnë një film mbi fotografin e njohur amerikan Robert Mapplethorpe. Filmi nën direktimin e Ondi Timoner, dedikuar për njërin nga fotografët më kontraverzial në historinë amerikane do të këtë premierën botërore në, në Prill, shkruan KultPlus.

Premiera e filmit do të bëhet në kuadër të festivalit të njohur të filmit “Tribeca Film Festival”. Rolin e fotografit Robert Mapplethorpe do e luajë aktori Matt Smith i cili ka luajtur në serialet si “Dr. Who” pastaj “The Crown. Kurse aktorja Marianne Rendón do të luaje rolin e Patti Smith në këtë film.

Fotografi Mapplethorpe ishte i njohur për fotografitë e tij bardhë dhe zi që paraqesin një koleksion të gjerë temash nga vetë-portrete dhe lulet deri të ato nudo dhe BDSM. Ai vdiq nga SIDA në moshën 42 vjeçare./ KultPlus.com

Të ngjajshme