Filmi “Delegacioni” vjen premierë në Kosovë në Cineplexx

26 Nëntor, 2018 - 7:20 pm

Projekti filmik “Delegacioni” me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit, u dha premierë botërore në edicionin e 34 të festivalit prestigjioz ‘Warsaw Film Festival’.

Filmi ishte pritur shumë mirë në ketë kompeticion nga ku edhe u shpërblye me çmimin e madh Grand Prix dhe fitoi edhe një çmim për humanizëm. Dy jave më pas, filmi ishte gjithashtu në kompeticion edhe në Tirana International Film Festival. Kjo ishte edhe premiera për Shqipëri, ku gëzoi një interesim të madh. “Delegacioni” në TIFF u shpall fitues i shumëfishtë, me gjithsej katër çmime. Çmimin si skenari më i mirë, çmimin e publikut, çmimin e medias dhe çmimin special të jurisë për kastën e mrekullueshme të aktorëve.

Pas rrugëtimit të suksesshëm, më 26 Nëntor filmi “Delegacioni” vjen premierë edhe në Kosovë, në Cineplexx, në ora 19:00./telegrafi.com /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme