займ на карту онлайн потребительский кредит

Filmi “Galaktika e Andromedës” i More Raçës selektohet në Golcal in Progress në San Sebastian Film Festival

8 Gusht, 2019 - 2:10 pm

Filmi ka për subjekt Shpëtimin, një baba të vetëm, mbi të cilin rëndojnë problemet sociale dhe dilema të mbetet apo jo kujdestar i vajzës së tij.

“Galaktika e Andromedes” me skenar dhe regji të More Raçës, me producent Sunaj Raça, i cili është edhe protagonisti kryesor në film, është përzgjedhur në mesin e vetëm tre filmave, të përzgjedhur në këtë seksion.

Edicioni i 67-ë i San Sebastian Film Festival do te nderoj yjet e kinematografisë boterore, siç jane: Penelope Cruz, James Franco, etj.

Në këtë film interpretojnë: Don Raça, Sunaj Raça, Julinda Emiri, Elda Jashari, Avni Dalipi, Mirsad Ferati, Shpetim Kastrati, Fisnik Haliti, Aurita Agushi, etj. Filmi është prodhim i shtëpisë filmike Arena, dhe është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës. /KultPlus.com

Të ngjajshme