Filmi “IFIREHS” nga Ben Apolloni sonte premierë në Kino ABC

5 Shkurt, 2020 - 11:59 am

Filmi “IFIREHS” me skenar dhe regji të Ben Apollonit vjen premierë sonte në Kinemanë ABC, shkruan KultPlus.

Ky film i metrazhit të shkurtër, është i bazuar në ngjarje të vërtetë.

Producente e filmit është Erza Ramku e cila njëherit edhe luan një ndër rolet kryesore në film.

Në film luajnë edhe: Valon Nuhiu, Erza Ramuka, Edona Berisha- Bekteshi, Gjelbrim Emini, Asdren Selimi, Rexhep Ramuka,

Drejtor fotografie i filmit është Fisnik Halili, editor Avdi Thaci, skenograf dhe kostumograf Ardian Kadriu, tonist dhe dizajn i audios Engjëll Mahmuti, ndërsa make-up artiste Lirije Laqi etj.

Filmi vjen premierë sonte në ora 19:00. / KultPlus.com

Të ngjajshme