Filmi kosovar ‘Four Pills at Nights’ do të shfaqet në Milano Film Festival

6 Tetor, 2021 - 3:10 pm

Filmi kosovar ‘Four Pills at Nights’ do të shfaqet në Milano Film Festival, përcjell KultPlus.

Filmi do të shfaqet më 8 tetor, kurse do të rishfaqet sërish me datë 9 tetor.

“Marrëdhënia intensive dhe e paqartë midis një regjisori të ri duke e bërë atë debutimi dhe aktori i tij drejtues po aq i ri vihet në provë gjatë një feste argëtuese.Por filmi nga regjisori kosovar, Leart Rama,  cili pati premierën në Locarno është mbi të gjitha një përvojë shqetësuese pamore-shqisore, një udhëtim në thellësitë e nënndërgjegjeshëm për t’u kënaqur. ” – thuhet në njoftimin e Milano Film Festival.

Në këtë film me regji të Leart Ramës luajnë, Redon Kika, Florist Bajgora, Edon Shileku, Don Shala, Gjeni Basha, Dardan Bytyqi, Blin Sylejmani, Nita Kaja, Valdrin Osmani, Shpëtim Grajqevci, Zarko Ajdinovic, Renea Hasani, Drita Nokaj, Despot Ramadani./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme