займ на карту онлайн потребительский кредит

Në Beograd do të shfaqet filmi mbi bombardimet e NATO-s në Kosovë

19 Nëntor, 2018 - 1:15 pm

Filmi që flet për bombardimet e NATO-s në Kosovë po shënon sukseset e tij gjithandej.

Vetëm në javën e kaluar, filmi “Teret” ka triumfuar në disa festivale, përfshirë këtu edhe Festivalin e Filmit në Zagreb.

‘Teret’, ose LOAD në anglisht, me regji nga Ognjen Glavonic, tregon historinë e një vozitësi të kamionit në kohën e luftës në Kosovë, i cili udhëton nga Kosova për në Beograd në një situatë alarmante, shkruan KultPlus.

Vlada, shoferi i kamionit nga Kosova në kohën e bombardimeve të NATO-s

Filmi në anën tjetër ka shkëlqyer edhe në Malatya Uluslararası Film Festivali në Turqi, ku ka marrë çmimin për Filmin më të mirë Ndërkombëtar.

Ndërkohë, në Beograd filmi për herë të parë do të shfaqet me 24 nëntor, duke sjellë para audiencës së Beogradit indirekt edhe historinë e viktimave të luftës në Kosovë.

Në film luajnë Leon Lucev, Pavle Čemerikić, Tamara Krcunović, Igor Benčina dhe Ivan Lučev. / KultPlus.com

Të ngjajshme