Filmi “Tenet” parashihet të shënojë suksese të mira

10 Qershor, 2020 - 1:00 pm

Lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e filmave me buxhet të lartë, të mbushur me skena aksion dhe që trajtojnë tema komplekse, pasi regjisori i famshëm kinematografik, Christopher Nolan, tashmë e ka lansuar trilerin zyrtar të filmit të tij të ri “Tenet”.

Në këtë projekt të shumëpritur luajnë aktorë të listës A në Hollywood, si: John David Washington, Robert Pattinson dhe Elizabeth Debicki.

Me skenar dhe regji të Nolanit, filmi “Tenet” e sjell historinë e një agjenti sekret në detyrë për ta parandaluar shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore, transmeton Koha.

Xhirimet e filmit kishin filluar në maj të vitit 2019, si dhe kanë zënë vend në shtete të ndryshme të botës, si: Danimarka, Estonia, India, Italia, Norvegjia, Britania e Madhe dhe Amerika.

Me një buxhet prej 205 milionë dollarëve, që është projekt origjinal më i shtrenjtë i regjisorit Nolan, filmi duhet t’i arkëtojë deri në 500 milionë dollarë për t’i mbuluar të gjitha shpenzimet.

Studioja prapa këtij projekti, “Warner Bros”, kishte vendosur ta lansonte atë nëpër kinema nga 17 korriku i këtij viti, por duke qenë në fund të trilerit nuk është shkruar fare kjo datë, lë të nënkuptohet se ka gjasa të lansimi i tij të shtyhet deri në përfundim të pandemisë. / KultPlus.com

Të ngjajshme