Filmi ‘Zana’ shfaqet në Festivalin e Filmit ‘goEast Film’

10 Nëntor, 2020 - 7:17 pm

Filmi ‘Zana’ i cili tashmë suksesin në arenën ndërkombëtarë veçse e ka dëshmuar, tashmë do të ketë edhe premierën në Festivalin e Filmit “goEast Film”, shkruan KultPlus.

Festivali prestigjioz pritet të mbahet online duke filluar nga 16 nëntori i këtij viti.

Për të gjithë ata që jetojnë në Gjermani, biletat mund t’i sigurojnë në linkun e bashkangjitur më poshtë.

https://ondemand.exground.com/film/zana/?fbclid=IwAR2kYD3vLAEyvXyZp6v5VLr-rZ51wOAqJl-KnRyW86nxDT6dHkNaDUaFxBA

Filmi trajton një temë shumë të ndjeshme, ku personazhi kryesor i luajtur nga Adriana Matoshi, e përhumbur nga e kaluara e saj e shtypur prej kohësh dhe e trysnuar nga familja për të kërkuar trajtim nga shëruesit mistikë për infertilitetin e saj, një grua kosovare që përpiqet të pajtojë pritjet e mëmësisë me një trashëgimi të brutalitetit të kohës së luftës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme