Filmi ‘Zonjusha’ vazhdon me pjesën e dytë

11 Gusht, 2017 - 12:51 pm

Filmi ‘Zonjusha’ i regjisorit Genc Berisha, pas shfaqjes në kinema të vendeve të ndryshme dhe numrit të madh të shikuesve, tashmë do të vijë edhe me pjesën e dytë, shkruan KultPlus.

A&G Production, ka njoftuar se si rezultat i këtij suksesi, tashmë skenaristi i filmit Besart Sllamniku dhe Luzim Bucolli, janë angazhuar për të shkruar skenarin për vazhdimin e pjesës së dytë të filmit.
Produksioni njofton se titulli ende nuk është caktuar, sepse varet nga tregimi dhe tema që do të trajtojë filmi, e që sillet rreth një diamanti.

Armend Baloku, Besart Sllamniku, Muhamed Arifi, Ylber Bardhi etj, do të jenë aktorët që do të luajnë edhe në pjesën e dytë, derisa do të ketë edhe aktorë të tjerë të ri dhe aktorë mysafir special.

Producent të filmit do të vazhdojnë të jenë sërish Besart Sllamniku dhe Genc Berisha dhe gjithçka do të vijë prapë nën regjinë e Genc Berishës.

Producentët njoftojnë se janë në fazën e gjetjes së koproducentëve për realizimin e filmit, xhirimet e së cilit parashihen të fillojnë në muajt tetor/nëntor 2017, ndërsa premiera pritet të shfaqet në verë të vitit 2018.

Filmi ‘Zonjusha’ pas rrugëtimit nëpër kino të disa qyteteve dhe transmetimit në TV, së fundmi është lansuar edhe në platformën vendore online GjirafaVideo. / KultPlus.com

https://agproduction.gjirafa.com/?video=zonjusha-film-artistik

Të fundit

Të ngjajshme