Gjyqi Depp kundër Heard tanimë është bërë edhe film, publikohet traileri (VIDEO)

29 Shtator, 2022 - 1:40 pm

Gjyqi për shpifjen e Johnny Depp dhe Amber Heard, është kthyer në film vetëm katër muaj pas vendimit përfundimtar, shkruan DailyMail.

Një trailer për Hot Take: The Depp/Heard Trial u publikua të mërkurën (28 shtator) me aktorë Mark Hapka dhe Megan Davis.

Pamjet e para shfaqnin Davis si Heard dhe Hapka duke portretizuar Depp të ulur në sallën e gjyqit, përcjell KultPlus.

Hot Take është planifikuar të dalë të premten falas në platformën Tubi.

Depp e paditi ish-gruan e tij Heard në shkurt 2019 për shkrimin e saj të dhjetorit 2018 në The Washington Post dhe ajo e kundërshtoi atë në gusht 2020.

Gjyqi Depp kundër Heard u mbajt në Fairfax County, Virxhinia nga prilli 2022 deri në qershor 2022.

Juria doli në favor të Depp, të cilit iu dhanë 10 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë dëmshpërblim nga Heard. Dëmet ndëshkuese më vonë u ulën në 350,000 dollarë për shkak të një kufiri të vendosur nga ligji i shtetit të Virxhinias. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme