HBO Max humbet të tetë filmat “Harry Potter” në gusht

28 Korrik, 2022 - 4:10 pm

HBO Max, edhe një herë, i thotë lamtumirë oktetit të filmave origjinalë të Harry Potter, përcjell KultPlus.

Që nga 31 gushti, të tetë titujt e Warner Bros do të largohen nga transmetuesi: “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone,” “Harry Potter and the Chamber of Secrets,” “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban,” “Harry Potter and the Goblet of Fire,” “Harry Potter and the Order of the Phoenix,” “Harry Potter and the Half-Blood Prince,” and “Harry Potter and the Deathly Hallows” Parts 1 and 2.

Në SHBA, tetë filmat mund të shikohen në NBCUniversal’s Peacock, i cili i shtoi ato në shërbim që nga 1 korriku.

Ekskluziviteti i filmave të Harry Potter është ripërtërirë midis HBO Max dhe Peacock gjatë dy viteve të fundit – duke ilustruar fuqinë e titujve shumë të njohur për të tërhequr dhe mbajtur abonentë mes konkurrencës së egër midis shërbimeve të transmetimit.

Edhe pse të tetë filmat e Harry Potter po përhapen, HBO Max do të vazhdojë të transmetojë tre filmat Fantastic Beasts – “Fantastic Beasts and Where to Find Them”, “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” dhe “Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore.”

HBO ofron gjithashtu specialen “Harry Potter 20th Anniversary: ​​Return to Hogwarts”, një ribashkim emocional i Daniel Radcliffe, Rupert Grint dhe Emma Watson me regjisorin Chris Columbus dhe anëtarë të tjerë të kastit që diskutojnë filmat. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme