Kanë nisur xhirimet e filmit “Luna Park”, me Adriana Matoshin në rol kryesor

24 Nëntor, 2022 - 1:44 pm

Filmi “Luna Park” me regji të Florenc Papas dhe skenar të Florenc Papas & Glykeria Patramani ka filluar të xhirohet para pak ditësh, shkruan KultPlus.

Ky film është prodhim i shtëpisë kinematografike On Film me producent Dritan Huqi, derisa në rol kryesor do të jetë edhe aktorja nga Kosova Adriana Matoshi së bashku me Orion Jolldashin.

Filmi po realizohet në bashkëprodhim me kompanitë filmike: Atalante Productions (Gr), producente Ioanna Bolomyti, Lupin Film(It), producent Riccardo Neri & Vicenzo Filippo, corvus.studio(Cro), producent Zvonimir Munivrana , “Buka”(Ks), producent Fatmir Spahiu Bufi.

Ky film është financuar nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë, Greek Film Centre, Greek National TV ERT, Croatian Audiovisual Center (HAVC), Qendra Kinematografike e Kosovës. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme