Komuna e Prishtinës sjell ‘Drive In Cinema Prishtina’

15 Prill, 2021 - 4:14 pm

Komuna e Prishtinës, përkatësisht Drejtori i Kulturës Adrian Berisha, ka bërë të ditur se duke nisur nga java tjetër, do të sjellin eventin e veçantë ‘Drive In Cinema Prishtina’, përcjell KultPlus.

Open Air Cinema vjen me datë 17.04.2021 duke filluar nga ora 19:30 dhe është i hapur vetëm për personat mbi 18 vjeç.

Berisha në postimin e tij në rrjetin social Facebook ka treguar se propozimi për këtë event ka ardhur nga Architecture for Humans, ku siç ka theksuar tutje ai, ky projekt është planifikuar për vitin që lamë pas por vetëm tash do të jetësohet.

‘Me qëllimin e vetëm për relaksimin tonë në këtë kohë pandemie, po sjellim eventin e veçantë DRIVE IN CINEMA PRISHTINA. Përmes këtij eventi, do të largohemi sadopak nga problemet ditore dhe do të udhëtojmë bashkë me filmin ‘Pulp Fiction’, drejt jetes amerikane të viteve të 90-ta’, ka shkruar Berisha.

Vendi ku do të mbahet ky event është në hapësirën parkuese të Prishtina Parking, mbrapa Pallatit të Rinisë. Ndërkaq, bartja e maskës dhe distanca gjatë transmetimit të filmit është obligative.

Bashkangjitur gjeni edhe linkun e eventit. / KultPlus.com

https://www.facebook.com/events/203356187936197?post_id=203356197936196&view=permalink

Të fundit

Të ngjajshme