Kristen Stewart e frikësuar para se ta luante rolin e Dianës

28 Tetor, 2021 - 12:15 pm

Kristen Stewart pranon se ishte “shumë e frikësuar” në prag të rolit të princeshës së ndjerë Diana, në dramën “Spencer”.

“Filmi ka të bëjë me një grua që ne mendojmë se e njohim shumë mirë dhe që në fakt e njohim shumë mirë në mënyrën tonë, në prag të marrjes së një vendimi shumë novator dhe vendim që ndryshon historikisht”, shpjegon ajo për AP, përcjellë KultPlus.

“Unë mendoj se është një film i Krishtlindjeve që është padyshim si një film për ndarjen”.

“Është plot tension, sikur të jetë si Krishtlindjet më të këqija ndonjëherë”, shpjegon Jack Farthing, i cili luan në rolin e princit Charles.

Me regji të Pablo Larrain, drama imagjinon se si u zhvilluan festimet e Krishtlindjeve të familjes mbretërore ndërsa Diana (e luajtur nga Stewart) merr vendimin e saj për të lënë martesën me princin Charles. / KultPlus.com

Të ngjajshme