Ky është dokumentari i animuar për Skënderbeun (VIDEO)

6 Shtator, 2018 - 10:00 am

Kanali Kings and Generals në YouTube, ka publikuar dokumentarin në gjuhën angleze të animuar për Heroin Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, shkruan KultPlus.

Në këtë dokumentar trajtohet jeta dhe vepra e Skënderbeut, por në një mënyrë mjaft të veçantë.

Çdo detaj i luftërave të tij dhe lëvizjeve që ka bërë ai në atë kohë, janë animuar në mënyrë profesionale.

Dokumentari është publikuar më 2 shtator dhe deri më tash ka plotë 153 mijë shikime dhe 7 mijë pëlqime.

Më poshtë mund të ndiçni atë:

Të ngjajshme