‘A long way home’ me regji të Ibër Dearit edhe në një tjetër festival ndërkombëtar

1 Gusht, 2017 - 4:07 pm

Filmi i metrazhit të shkurtër “A long way home”, film ky i cili për regjisor dhe skenarist ka Ibër Dearin, ndërsa producent Afrim Asanin, është përzgjedhë që të jetë pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit ‘Louisville’ në Kentucky, shkruan KultPlus.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë regjisori Deari, i cili është shprehur mjaft i lumtur për këtë gjë.

Filmi bënë fjalë për një djalë me emrin Olti, i cili pasi lirohet nga burgu, niset rrugës për në shtëpi. Por gjatë rrugës haset me një pengesë të madhe. Oltit i ndalohet të futet në fshatin e tij. Ai mbetet mes dilemës, rrezikut për familjen e tij ose të ik larg që të filloj një jetë të re.

‘A long way home’ në kastë të aktorëve ka: Mirsad Abazi, Sefedin Shabani, Musa Isufi dhe Ardian Kadriu./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme