Margariti: Aktori i serialit ‘Breaking Bad’, në Tiranë për Javën Kulturore Amerikane

9 Tetor, 2023 - 7:38 pm

Aktori i mirënjohur i serialit “Breaking Bad”, RJ Mitte, vjen në Tiranë në kuadër të Javës Kulturore Amerikane.

Në vizitën e tij të parë në Shqipëri ai do të jetë pjesë e disa ngjarjeve lidhur me ditën e aktivizmit.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ndau në rrjetet sociale një video me një mesazh prej tij.

Mitte shprehet se, “nuk kam qenë ndonjëherë dhe jam i emocionuar të përjetoj kulturën, të shoh dhe të dëgjoj për të gjithë historinë e mahnitshme që ka Shqipëria”.

“Jam shumë i emocionuar t’ju takoj të gjithëve. kështu që shpresoj që të gjithë ju të keni një ditë të shkëlqyer dhe të shihemi shumë shpejt në Shqipëri”./atsh/KultPlus.com

Të ngjajshme