Ndërron jetë Milena Dravic, disa role filmike me Bekim Fehmiun

14 Tetor, 2018 - 3:30 pm

Ka ndërruar sot jetë në Beograd një prej aktoreve më të mira serbe, Milena Dravic.

Një zonjë e rëndë e ekranit filmik, Dravid ka performuar bashkë me shqiptarin Bekim Fehmiu në filmin “Deps”.

Antun Vrdoljak ka bërë regjinë e filmit që u realizua në vitin 1974, ku dyshja luajnë rolet kryesore.

Historia e filmit tregon për Depsin, kriminelin 36 vjeçar që shihet të hyjë në Zagreb. Policia e përcjellë këtë burrë që është akuzuar për 12-të krime. Të njëjtin ditë në një bankë ndodhë një vjedhje, shkruan KultPlus.
Me lojën e saj në këtë film, Milena morri çmim në Pula të Kroacisë.

Dyshja kanë luajtur bashkë edhe në një film tjetër. Bëhet fjalë për “Pavle Pavlovic” i vitit 1975.

Milena ndërroi jetë në moshën 78 vjeçare pasi lëngonte nga një sëmundje. Ajo ka marrë dy herë në Serbi çmimin për aktoren më të mirë dhe pesë herë çmimin për aktoren më të mirë në rol dytësor. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme