Në mungesë të yjeve, ndahen çmimet Golden Globes

10 Janar, 2022 - 10:50 am

Pa yje e me shumë çmime është bërë edhe ndarja e çmimeve “Golden Globes”, përcjell KultPlus.

Në mbrëmjen e 9 janarit filmat “West Side Story” dhe “The Power of the Dog” ishin fituesit kryesor në ceremoninë e këtyre çmimeve, ngjarje që është mbajtur në Los Angeles.

Si asnjëherë më parë, kjo ceremoni është mbajtur pa pjesëmarrje të ndonjë ylli të filmit ose ndonjë transmetimi televiziv.

Një format i tillë është rezultat i supozimeve për korrupsion dhe mungesë të diversitetit në trupin votues.

Si rezultat, ceremonia e vogël e këtij viti është mbajtur në Los Angeles pa tepih të kuq apo qasje zyrtare të mediave.

Regjisori Stevel Spielberg me filmin West Wide Story, ka fituar çmimin në kategorinë e filmit muzikor.

Në anën tjetër, filmi “The Power of The Dog” është kurorëzuar me çmimin për dramën më të mirë dhe regjisorja, Jane Campion fitoi çmimin kryesor. /KultPlus.com

Here Are the 2020 Golden Globes Winners | Complex

Të fundit

Të ngjajshme